ceetec a250 – polewarka szczotkowa

Ceetec A250 jest średniej wielkości urządzeniem z serii maszyn lakierujących i tym samym idealnie nadaje się do zastosowania w zakładach przemysłowych i produkcyjnych, takich jak lakiernie, stolarnie, tartaki bądź składy budowlane posiadające w swojej ofercie deski elewacyjne, tarasowe, podbitki, drewno konstrukcyjne etc.


„Urządzenie znacznie przyspieszyło i usprawniło procesy lakiernicze na kilku wiodących projektach, wszędzie tam, gdzie stosowaliśmy dotąd farby, lakiery i impregnaty na bazie wody. Wydajność polewarki szczotkowej w porównaniu do pistoletu lakierniczego to jest przepaść, zarówno czasowa jak i wydajnościowa. Malowanie odbywa się przy tym praktycznie bez żadnych strat.”

mgr Krystian Skrzydłowski
Lider produkcji i obszaru lakierni w Stolarniadebina.pl


Urządzenie najczęściej stosowane jest w ręcznym trybie pracy, co oznacza manualne wprowadzanie i odbieranie obrabianych elementów. Drewniane elementy transportowane są przez urządzenie w pozycji poziomej przy pomocy automatycznego przesuwu. Ceetec A250 gwarantuje wysoką jakość dzięki 8 szczotkom rotacyjnym, z których każdą można osobno odpowiednio ustawić. Nadwyżka farby recyrkuluje w obiegu zamkniętym przez filtr i z powrotem do zbiornika. Zamknięty obieg zapewnia optymalne wykorzystanie farby. Urządzenie dostarczane jest w komplecie ze szczotkami i filtrem torebkowym, tym samym jest gotowe do użytku po podłączeniu do źródła zasilania. Ceetec A250 jest urządzeniem standardowym, dlatego też znajduje się na magazynie i zazwyczaj może zostać dostarczony z dnia na dzień.

Polewarki szczotkowe z serii A są łatwe do utrzymania w czystości. Elementy eksploatacyjne, które w sposób naturalny ulegają zużyciu, są dostępne w naszych magazynach, przez co nie ma problemu z dostępnością i czasem dostawy. Dzięki modułowej budowie maszyn, operator polewarki powinien poradzić sobie z wymianą większości części.

Maszynę dodatkowo można wyposażyć między innymi w różne rodzaje szczotek, filtry torebkowe o różnych wymiarach oczka, stoły rolkowe, wózki lakiernicze.

W przypadku stosowania drewna surowego zaleca się instalację agregatu czyszczącego do usuwania pyłu i trocin przed maszyną. Urządzenie przeznaczone do pracy z produktami wodorozcieńczalnymi.

ZALETY CEETEC A250:

 • Niezależna regulacja głowic szczotkowych
 • System nanoszenia poprzez dysze niskociśnieniowe i szczotki rozcierające na czterech stronach elementu
 • Praca w obiegu zamkniętym czyli z odzyskiwaniem i ponownym wykorzystaniem nadmiaru środków impregnujących;
 • Możliwość regulacji prędkości posuwu elementów;
 • Można wyposażyć w jednostkę do prowadzenia krótkich elementów (od 800mm)
 • Maszynę można wyposażyć w stół rolkowy na wejściu 2m i wyjściu z maszyny 2m;

Podstawowe parametry pracy:

 • Prędkość: od18m/min do 42m/ min.
 • Wymiary obrabianego elementu: Max. H: 250 mm x W: 250 mm. L: Min. 2000 mm. (inne rozmiary dostępne!)
 • Zasilanie: 3 x 380 V + PE IP. Class 54
 • Wymiary maszyny: 2450mm x 1200mm x 2000mm(wysokość)
 • Waga netto: ok. 600 kg

  Zapytaj o cenę lub umów się na testy:

  Temat zapytania:

  Przesyłając ten formularz do Administratora wyrażasz zgodę na gromadzenie, przetwarzanie i wykorzystywanie przez Administratora Twoich danych, teraz i w przyszłości, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych. Masz prawo wglądu do Twoich danych oraz ich poprawienia i usunięcia.
  Formularz zabezpieczony przez Google Recaptcha.