Podajniki i odbiorniki

Poznaj zaawansowane rozwiązania z firmą Dobre Maszyny i ciesz się nowoczesną linią produkcyjną.

Automatyzacja fabryk jest ściśle związana z ich stabilnym rozwojem i zwiększaniem wydajności produkcji. Kluczowym elementem wspierającym pracę ludzkich rąk, oprócz samych urządzeń produkcyjnych, są pomocnicze urządzenia transportowe, zamykające się w kategorii automatyki podawczo-odbiorczej. Rolkowe stoły transportowe, podajniki i odbiorniki, transportery poprzeczne czy sztaplarki to urządzenia, które minimalizują czas oczekiwania na elementy do produkcji. Zmniejszenie liczby operatorów pozwala na przeniesienie pracowników na odpowiedzialniejsze stanowiska. Budowa bardzo rozwiniętej linii produkcyjnej to podstawa współczesnego przemysłu, a wartość tego typu rozwiązań jest nieoceniona.

Pozostając przy temacie polewarek szczotkowych czy automatów lakierniczych – korzystając z urządzenia odbierającego – możemy „bezdotykowo” odłożyć element na wózek lakierniczy i pozostawić go do wyschnięcia.

Automatyzacja = szybkość i powtarzalność

Budowanie linii produkcyjnej pod deski elewacyjne czy tarasowe na podstawie proponowanych przez nas rozwiązań to gwarancja sukcesu. Stosując automatykę podawczo-odbiorczą przy Naszym flagowym produkcie CEETEC A250-8, możemy wykorzystać maksymalną wydajność polewarki – a wynosi ona nawet 40mb/min! Ręcznie się nie da – próbowaliśmy. Wskazać należy, że w naszych instalacjach wykorzystujemy dwa rodzaje odbiorników – kolumnowe, odkładające na wózki lakiernicze oraz przekazujące dalej – na przykład do tunelu suszącego.

Pomoc w wyborze technologii pomocniczej.

Dobre Maszyny to nie tylko sprzedaż. Zapewniamy wsparcie oraz pomoc technologiczną zarówno przy urządzeniach nowych, jak i używanych. Wdrożyliśmy już kilkadziesiąt instalacji, w tym kilka liniowych, z przeznaczeniem do lakierowania listew i innych długich elementów. Zapraszamy do kontaktu – z chęcią podzielimy się naszym doświadczeniem.